نماشویی و پیچ و رولپلاک نما در محمودیه

نماشویی و پیچ و رولپلاک نما در محمودیه

⭐️نماشویی در محمودیه

شستشوی نمای ساختمان ها  برای زیباتر کردن ظاهر بنا و مجتمع امری ضروری می باشد  زیرا نمای هر ساختمان لباس یک بنا می باشد هرچه تمیز تر و زیبا تر باشد  چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند .

⭐️دلیل خدمات نماشویی چیست؟

دلایل بسیاری را می توان  برای امر خدمات نماشویی در نظر گرفت  مهمترین دلیل آن را برای حفظ نما از آلودگی ها و آسیب های  نما می باشد دوده و غبار وقتی بر روی سطح نما انباشت می شود .

ظاهری سیاه  را به ساختمان شما می بخشد و هیچ کس هم دوست ندارد ظاهر ساختمان خود زیباییش را از دست بدهدئ.

باران های اسیدی  می توانند سطح نمای هر ساختمانی را دچار آسیب نماییند و موجب خسارت بسیاری را برای کار فرما و مالک ساختمان ایجاد کنند .

برای ایمن سازی نمای ساختمان از مواد نانو و پلیش  استفاده می گردد .

⭐️انواع شستشوی نما در محمودیه

?شستشوی نمای آجری:

نماهای آجری را فقط با یک روش تخصصی یعنی با روش کاری میتوان شستشو داد و تمیز کرد که در این روش از مواد ساینده سیلیس که در اندازه و مش های مختلفی موجود است استفاده می شود

و با این روش نماهای آجری به خوبی تمیز می شود ، بهتر است که هنگام استفاده از سیلیس از مش درجه یک استفاده نمود زیرا با کیفیت و مرغوب تر می باشد

و بازدهی کار بهتر و بیشتر میشود و درصد احتمال آسیب به نما کمتر میشود که تشخیص این که شستشوی نما به چه سایز از سیلیس نیاز دارد نیازمند تجربه و دانش می باشد.

?شستشوی نماهای مدرن:

نماهایی هستند که ترکیبی از چند نوع نما می باشند که هر قسمت نما را باید با روش مخصوص خودش شستشو داد و تمیز کرد تا آسیبی به قسمت های دیگر نما وارد نشود .

?شستشوی نماهای چوبی و ترموود :

در این نوع نما ابتدا باید کل سطح نما را با واتر جت شستشو داد سپس با ابر و تی و دستمال جادوئی باید نما را پرداخت داد تا لک و کثیفی روی سطح باقی نماند و کل سطح طاهری زیبا و تمیز پیدا کند

?شستشوی نمای کامپوزیت

برای تمیز کردن و شستشوی دادن این نوع نماها ابتدا باید از روش واتر جت کمک گرفت یعنی سرتاسر نما را واتر جت کرده ،سپس از ابر و تی استفاده می کنیم تا به طور کلی و دقیق نما تمیز شود و لک حاصل از واتر جت باقی نماند.

⭐️نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در محمودیه

  • پیچ رولپلاک بدون داربست
  • پیچ رولپلاک با داربست
?پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

در این روش فرد با استفاده از طناب بر نمای ساختمان مسلط می‌شود و کار پیچ کردن نمای ساختمان را انجام می‌دهد. از مزایای این روش می‌توان به کم‌هزینه بودن آن اشاره کرد. همچنین نسبت به روش دوم زمان کمتری نیز برای پیچ کردن نمای ساختمان صرف می‌شود.

 

?پیچ رولپلاک نما با داربست

در این روش از پیچ کردن سنگ نما باید روی کل نمای ساختمان داربست اجرا شود. اجرای داربست و جمع‌کردن آن منجر به‌صرف زمان و هزینه زیادی می‌شود. همچنین اجرای داربست باعث ایجاد مزاحمت برای افراد و وسایل نقلیه می‌شود و فضای زیادی را نیز اشغال می‌کند.

⭐️روش های مختلف نماشویی محمودیه

برای شستشوی نمای ساختمان روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه با هر کدام از این روش ها آشنا می شوید. بهترین روش نماشویی ثابت نبوده و با توجه به نوع نما ، شدت آلودگی ، جنس نما و محیط جغرافیایی ساختمان متفاوت بوده و هر کدام از روش ها را تحت شرایط خودش می توان برای نماشویی ساختمان استفاده کرد.

?نماشویی ساختمان با طناب (نماشویی با راپل)

یکی از متداول ترین نوع نماشویی در عصر حاضر استفاده از طناب برای شستشوی نمای ساختمان می باشد. با توجه به نوع نما می توان روش نماشویی با راپل را برای نظافت نمای ساختمان استفاده کرد، و دیگر مثل زمان های قدیم عملیات نظافت نمای ساختمان با داربست انجام نمی شود.

چون نماشویی با طناب بسیار ایمنی بالاتری نسبت به داربست دارد. همچنین استفاده از داربست خود به نوعی سد معبر حساب می شود اما در استفاده از طناب این مشکل وجود ندارد و متخصص نماشویی از بالای ساختمان با استفاده از طناب فرودهایی را در سطح نما انجام داده و دسترسی کاملی به بخش های مختلف نما دارد.

همین امر باعث می شود اولا شخصی که نماشویی انجام می دهد ایمنی بالاتری داشته باشد و همچنین دسترسی به تمام نقاط باعث می شود که جای کثیفی باقی نماند.

?نماشویی ساختمان با بالابر

در روش شستشوی نما با استفاده از بالابر که از بالابرهای مخصوصی استفاده می شود در مکان هایی استفاده می شود که امکان فرود به روش راپل و با طناب وجود نداشته باشد ،

البته کمتر سازه ای به این شکل ساخته شده که نتوان تجهیزات راپل را در پشت بام ساختمان اجرا کرد ،

اما به هر حال در بعضی از ساختمان ها و برج ها امکان استفاده از طناب برای عملیات شستشوی ساختمان وجود ندارد از این از بالابر برای این کار استفاده می شود.

?نماشویی ساختمان با داربست

نماشویی ساختمان با داربست روشی قدیمی بوده و دیگر کمتر شخصی از این روش برای نماشویی ساختمان خود استفاده می کند ، هزینه نماشویی ساختمان با داربست ، هزینه بالاتری نسبت به نماشویی با طناب می باشد. چون کارفرما باید هزینه اجرای داربست را نیز متقبل شود اما در نماشویی به روش راپل هزینه ای جدا حساب نخواهد شد و فقط هزینه شستشوی نما درخواست می شود. اما با این حال در مناطقی و تحت شرایطی شاید امکان استفاده از طناب برای فرود از نمای ساختمان وجود نداشته باشد که در این حالت با توجه به موقعیت سازه و محل قرارگیری آن از بالابر و یا داربست برای نماشویی ساختمان استفاده خواهد شد.

⭐️بهترین پیچ و رولپلاک برای نما در محمودیه

  • قدرتمندترین مجری پیچ و رولپلاک نما، سعی می‌کند از بهترین متریال برای محکم کردن سنگ‎ها استفاده کند.
  • پیچ‎های استیل به دلیل گران بودن کمتر استفاده می‌شوند اما کیفیت بالایی دارند، آنها در برابر رطوبت و خوردگی دوام بالاتری دارند.
  • پیچ‌های فولادی به دلیل قیمت مناسب و البته کیفیت بالا، یکی از انتخاب‌های مناسب خواهند بود.
  • پیچ‎های گالوانیزه از جنس آهن هستند و در برابر رطوبت مقاومت بالایی ندارند. از این رو ارزان قیمت هستند و توصیه می‌شود به دلیل زنگ زدگی، برای نمای خارجی استفاده نشوند.
  • توصیه می‌شود اگر مدت زمان زیادی از ساخت ساختمان شما گذشته است، با بهره مندی از پیچ و رولپلاک، سنگ‌های ساختمانی را محکم کرده تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود

دیدگاهتان را بنویسید